image Bes Kallaku publikon trailerin e filmit “Falco The Movie”
[wp-story id="814678"]

Film

Film/ Bes Kallaku publikon trailerin e filmit “Falco The Movie”

news image

Aktori njëherësh këngëtari i njohur shqiptar Besart Kallaku, ka publikuar trailerin e filmit të tij më të ri “Falco The Movie”

Për skenarin dhe regjinë është përkujdesur vetë Besarti dhe i takon zhanrit komedi, transmeton Gazeta Sinjali.

Në këtë film luajnë fytyra të njohur të artit shqiptar si: Besart Kallaku, Bleona Qereti, Arben Derhemi, Albano Bogdo, Olsion Bylyku, Krist Prenga, Rashel Kolanci, Sara Kolami, Drane Xhai, Nadege Ndjebayi, Fred Sy Bardhi, Florian Shtrambari, Jurgen Veizi, Kastriot Shehi, Gert Ferra, Gent Hazizi, Gjergj Doçi dhe Artan Islami.

Filmi do të shfaqet në kinematë shqiptare që nga 20 nëntori./Gazeta Sinjali/