image Berisha: Vota për sektin e VV-së është votë për surratin e Daçiqit e Vuçiqit në Qeverinë e Kosovës
[wp-story id="814678"]

Politikë

Berisha: Vota për sektin e VV-së është votë për surratin e Daçiqit e Vuçiqit në Qeverinë e Kosovës

news image

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Zafir Berisha, ka reaguar ndaj Lëvizjes Vetëvendosjes përmes një postimi në Facebook, shkruan Gazeta Sinjali.

Ai ka thënë se shteti i Kosovës gjendet përballë sfidave të mëdha si rezultat i COVID-19, gjersa shtoi se në skenë ka subjekte dhe sekte politike si Lista serbe dhe Vetëvendosje, ku sipas tij, misioni i të tyre nuk është shërbimi ndaj Kosovës por shërbimi ndaj patronëve të tyre.

“Vota për sektin e LVV është votë për surratin e Daçiqit e Vuçiqit në qeverinë e Kosovës që mendojnë se UÇK-së ka bërë krime në Kosovë dhe jo Serbia dhe që mbrojnë qëndrimin se Heroi Isa Boletini ka qenë mercenar”, shkroi ai.

Postimi i plotë:

Të nderuar miq,

Të respektuar nismëtar dhe bashkëpuntor,

Shteti i Kosovës gjendet përballë sfidave të mëdha, ku si rezultatë i Covid-19 vendin tonë e kapluar kriza e madhe ekonomike e sociale, situat që e rëndon edhe më shumë paqëndrushmëria politike dhe institucionale, si dhe ofenziva politike dhe diplomatike e shtetit të Serbisë kundër shtetit tonë duke përdorur Gjykatën e Hagës për të minuar themelet e Kosovës dhe prespektivën e saj!

Vendi ynë gjendet në pragë të një procesi të rëndësishëm demokratik (zgjedhjet), më të rendësishmin që nga paslufta e UÇK-së kundër okupimit gjenocidal të Serbisë.

Të nderuar miq, nismëtar e bashkëpuntor,

Koloriti politikë dhe partiakë, sot është më i ngarkuar se asnjëher më parë, prandaj kujdesi në veprim dhe besim duhet të jetë i madhë dhe shumë i kujdesshëm, sepse në skenë ka subjekte dhe sekte politike si Lista Serbska dhe LVV misioni i të cilëve nuk është shërbimi ndaj Kosovës por shërbimi ndaj patronëve të tyre qē kanë për qëllim shkatërrimin e shtetit tonë që është bërë me mundin dhe sakrificën e shumë gjenaratave.

-Vota për sektin e LVV është votë për surratin e Daçiqit e Vuçiqit në qeverin e Kosovës që mendojn se UÇK-së ka bërë krime në Kosovë dhe jo Serbia dhe që mbrojnë qëndrimin se Heroi Isa Boletini ka qenë mercenar.

-Vota për sektin e LVV është votē për “leshkuqa” qe kanë ardhur nga misionet e Beogradit e në qeverin e Kosovës, votë për nipa e mesa të Lazaroviçve të Valevēs e pasardhës të “milicëve” tē Sebisë, që për pakë ditë pranuan ndihma nga Serbia dhe nga një shtetë që kishte bërë gjenocid në Kosovë të cilën e njihte bota demokratike, e paraqitin si shtetë humanitar!

Kosova asnjëher nuk ka qenë në ketë udhëkryq të rrezikshëm, prandaj duhet një mobilizim jo vetëm për fushat elektorale por edhe për ta shpëtuar Kosovën nga rreziqet që po i vijnë Kosovës!

Zafa

/Gazeta Sinjali/