Reagim/ Berisha, Ramës: Vuçiq të ka urdhëruar ta padisësh Haradinajn

news image

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas padisë që kryeministri Edi Rama ka bërë kundër homologut të tij kosovar, Ramush Haradinaj. Në reagimin e tij, Berisha thotë se Rama është urdhëruar nga Beogradi dhe është akti më i fundit në serinë e akteve të tradhtisë kombëtare që ka ndërmarrë Rama ndaj Kosovës së pavarur.

Berisha, shkruan më tej se çdo orë që kalon duke e mbajtur Ramën, të cilin e quan tradhtar është një poshtërim i madh për çdo shqiptar, Shqipërinë dhe Kosovën.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin