image Berisha: Do heqim taksën për Rrugën e Kombit kur të vijmë në pushtet
[wp-story id="814678"]

Shqipëri

Berisha: Do heqim taksën për Rrugën e Kombit kur të vijmë në pushtet

news image

Një nga vendimet e para që do të marrë kreu i PD Sali Berisha nëse vjen në pushtet është heqja e taksës dhe traut për Rrugën e Kombit.

Kështu tha Berisha gjatë një komunikimi online me qytetarët në “Facebook”.

“Edi Rama vendosi atë taksë për të shprehur urrejtjen e tij ndaj ndërtimit të asaj rruge. Ai vendoi çadra për të bllokuar hapjen e tunelit kombëtar. Taksa dhe trau do të hiqen që në muajin e parë të qeverisjes tonë.”, tha ai.

Protestat e gjithanshme për të rrëzuar qeverinë, Berisha, tha se do të nisin së shpejti.

Protestat janë rruga për të cilën është përcaktuar fronti për shpëtimin e Shqipërisë. Ju garantoj se do të nisin shumë shpejt. Janë shtyrë, por edhe shtyrja bëhe për shumë aspekte e padurueshme. Grevat e protesta do të jenë rrugët për të rikthyer në Shqipëri shpresën e votën e lirë për të dalë nga regjimi totalitar”, tha Berisha.

/GazetaSinjali/