image Befason ish-mbrojtësi i Premier League: Liverpooli nuk do të futet në Top katërshe këtë sezon - Sinjali

Befason ish-mbrojtësi i Premier League: Liverpooli nuk do të futet në Top katërshe këtë sezon

news image

Liverpool nuk do të përfundojë në top katërshe të Premier League këtë sezon dhe do të humbasë futbollin e Champions League, ka parashikuar ish-mbrojtësi i Arsenal dhe Chelseas, William Gallas.

Liverpool ka përfunduar në top katërshe për gjashtë sezonet e fundit me radhë, pasi ka fituar titullin 2019-2020 në atë që ishte trofeu i tyre i parë në ligën e parë në 30 vjet.

Ata përfunduan të dytit në 2018-19 dhe 2021-22 – vetëm një pikë pas Manchester City në të dyja rastet – të tretit në 2020-21 dhe të katërtit në 2016-17 dhe 2017-18.

Skuadra e Klopp u ndal me barazim nga skuadra e promovuar Fulham në ndeshjen e tyre hapëse në Premier Ligë me ish-mbrojtësin e Chelseat dhe Arsenalit, Gallas, i cili fitoi dy tituj të Premierligës me Blutë, duketheksuar tani se klubi Merseyside do të humbasë katërshen e parë këtë sezon.

“Si një ish-lojtar londinez, më duhet të them Chelsea, Arsenal apo Tottenham për të fituar Premier League”, tha Gallas për Genting Casino.

“Në katër të parat, Liverpool mund të mungojë sepse nuk ka më Sadio Mane dhe Luis Diaz nuk ka të njëjtin ndikim.

Liverpooli gjithmonë pranon gola, siç e pamë kundër Fulham. Edhe nëse më pëlqen mënyra se si luan Liverpool, mendoj se do të jenë City, Chelsea, Arsenal dhe Tottenham“, ka deklaruar Gallas.

Klopp ka qenë jashtëzakonisht i suksesshëm në Liverpool që kur erdhi si trajner në vitin 2015 dhe gjithashtu ka fituar Ligën e Kampionëve në krye të triumfeve të tyre në Premier League, FA Cup dhe League Cup.

Në total ai e ka udhëhequr Liverpoolin në tre finale të Ligës së Kampionëve dhe në vitin 2019 ata fituan Superkupën dhe Kupën e Botës për Klube.

Reds kthehen në aksion në Premier League të hënën kur presin Crystal Palace në Anfield.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: