image Bayerni pranon të paguajë 50 milionë euro për yllin e Leeds

Futboll

Bayerni pranon të paguajë 50 milionë euro për yllin e Leeds

news image

Po raportohet se Bayern Munich ka arritur marrëveshje me Leeds United që ta blejë Raphinhan për 50 milionë euro, shkruan Sinjali Sport.

Braziliani pas paraqitjes së përsosur, ka arritur të marrë vëmendjen e bavarezëve.

Sipas TNT Sports, marrëveshja mes Bayern dhe Leeds do të kapë vlerën prej 50 milionë eurosh.

Raphinha ka zhvilluar 16 ndeshje këtë edicion, ku ka shënuar tetë gola dhe ka dhuruar një asist.

/Gazeta Sinjali Sporti/