image Bayerni pa problem kryen detyrën, triumfon ndaj Hertha Berlinit - Sinjali

Bayerni pa problem kryen detyrën, triumfon ndaj Hertha Berlinit

news image

Bayern Munich ka realizuar një fitore të lehtë në xhiron mbyllëse të Bundesligas, shkruan Sinjali Sport.

Bavarezzët triumfuan në udhëtim kundër Hertha Berlinit me rezultat 1-4.

Skuadra nga Munichu fitoi në xhiron e 20-të fal golave të katërshes, Tolisso, Muller, Sane dhe Gnabry, e që për çudi asnjë gol nuk u shënua nga Lewandowski.

Me këtë fitore Bayerni arkëton 49 pikë në vendin e parë gjashtë më shumë se Dortmundi, kurse Berlini me 22 pikë gjendet në vendin e 13-të. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: