image Basha: Falë Edi Ramës, jemi larg edhe standardeve të Kosovës

Shqipëri

Basha: Falë Edi Ramës, jemi larg edhe standardeve të Kosovës

news image

I pranishëm në një miting në Kamëz, në kuadër të zgjedhjeve lokale të Shqipërisë, kreu i Partisë Demokratike ka bërë një krahasim me situatën politike dhe institucionale të Kosovës, sipas tij, shumë herë më e mirë sesa në Shqipëri.

“Nuk jemi në një gjendje normale, në një vend normal as me standardet e Ballkanit. Jemi larg standardeve të Kosovës. Edhe sa i takon pluralizmit, edhe sa i takon demokracisë, edhe sa i takon sundimit të ligjit, luftës kundër korrupsionit, rolit të krimit dhe ndëshkimit të krimit“.

“Na duket Kosova si me qenë një vend i Bashkimit Evropian, krahasuar me standardet ku ja përfunduar Shqipëria me Edi Ramën”, tha ai, raporton A2 CNN.

Kreu i PD-së foli për temën e aktualitetit, atë të inceneratorëve, duke kërkuar dorëheqjen e Ramës. 

/GazetaSinjali/