image Bali Muharremaj prinë edhe me votat me kusht
[wp-story id="814678"]

Bali Muharremaj prinë edhe me votat me kusht

news image

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar rezultatet e votave me kusht dhe ato të personave me nevoja të veçanta për komunën e Suharekës.

Në bazë të këtyre rezultateve, kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Suharekës, Bali Muharremaj, mori 192 vota.

Kandidati i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Ardian Shala, radhitet i dyti me 79 vota.

Ndërsa, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, mblodhi 42 vota.

Sipas rezultateve, kandidati i AAK-së, Bali Muharremaj ka fituar pa balotazh me 58.28 për qind të votave. /GazetaSinjali/