image Ava Max dhe Dua Lipa artistet më të dëgjuara në Poloni

Bota e Yjeve

Ava Max dhe Dua Lipa artistet më të dëgjuara në Poloni

news image

Këngëtarja e njohur botërore me origjinë shqiptare, Ava Max, përmes një InstaStory, ka njoftuar ndjekësit për suksesin e radhës, shkruan Gazeta Sinjali.

Ava Max është renditur artistja më e dëgjuar në Poloni gjatë vitit 2020.

“Ava Max ishte artistja më e transmetuar në radiot e Polonisë në vitin 2020”, shkruhej në postim.

Ndërsa, në vendin e dytë si artistja më e transmetuar në këtë shtet renditet shqiptarja tjetër e famshme, Dua Lipa.

/Gazeta Sinjali/