image Autobusi bëhet shkrumb e hi përgjatë kufirit Francë-Zvicër, tymi sterrë kaplon autostradën
[wp-story id="814678"]

Botë

E frikshme/ Autobusi bëhet shkrumb e hi përgjatë kufirit Francë-Zvicër, tymi sterrë kaplon autostradën

news image

Një autobus është përfshirë nga flakët përgjatë autostradës në afërsi të kufirit Francë-Zvicër dhe aeroportit të Baselit.

Videoja vjen nga një sinjalizues dhe tregon tymin e frikshëm që del nga autobusi i bërë shkrumb.

Nuk dihet nëse ka udhëtarë që kanë pësuar nga djegia e këtij autobusi, ndërkohë që në video nuk shihen zjarrfikësit apo Policia në vend të ngjarjes.

Gjithsesi, udhëtarëve sikurse sinjalizuesit, ia ka marrë vëmendjen autobusi në atë gjendje. /Gazeta Sinjali/