image Kaçanik: Sulmoi dy zyrtarë policorë, arrestohet 33-vjeçari që ishte në arrati për dy muaj

Siguri

Kaçanik: Sulmoi dy zyrtarë policorë, arrestohet 33-vjeçari që ishte në arrati për dy muaj

news image

Një person me inicialet N.H., i moshës 33-vjeçare është arrestuar sot nga Policia e Kosovës, ku i njëjti ishte në kërkim pasi që dy muaj më parë ishte arratisur nga burgu i Smrekonicës, shkruan Gazeta Sinjali.

Ndërkohë, i dyshuari sot gjatë arrestimit në fshatin Biçec të Kaçanikut, dyshohet se ka sulmuar dy zyrtarë policorë, pasi që i njëjti është përpjekur të ikë.

Sipas njoftimit të Policisë, 33-vjeçari zyrtarëve policorë iu ka shkaktuar lëndime trupore, ku të njëjtit më pas janë detyruar të marrin edhe tretman mjekësor në Qendrën Emergjente në Ferizaj.

Ndërkohë, nga plagët e marra tretman mjekësor ka marrë edhe i dyshuari.

Policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin policor të Kaçanikut dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore.

/GazetaSinjali/