image Arrestohet i dyshuari për sulmin që la dy të vdekur në Paris

Evropë

Arrestohet i dyshuari për sulmin që la dy të vdekur në Paris

news image

Dy persona janë vrarë dhe mbi katër të tjerë janë plagosur nga sulmi me armë në qendrën e kryeqytetit francez, njofton prokuroria e Parisit, duke shtuar se i dyshuari 69 vjeçar është arrestuar në vendin e ngjarjes.

Policia e Parisit njofton publikun se po merren me rastin e ndodhur në zonën 10 të kryeqytetit dhe fton që të evitohet kjo zonë, raporton France24.

“Ka ndodhur një sulm me armë. I falënderoj forcat e sigurisë për ndërhyrjen e shpejtë të tyre. I ndaj shqetësimet me viktimat dhe dëshmitarët e kësaj drame”, shkruan zëvendës-kryebashkiaku i Parisit Emmanuel Gregoire në Twitter.

Dëshmitarët thonë se kanë dëgjuar disa të shtëna zjarri në rrugën ‘d’Enghien.

/GazetaSinjali/