image Arbenita flet për besimin e saj fetar

Bota e Yjeve

Arbenita flet për besimin e saj fetar

news image

Nuk është hera e parë që një varëse në formë kryqi e mbajtur nga personazhe të njohur në dalje të tyre, bëhet objekt bisede tek përdoruesit e rrjeteve sociale.

Së fundmi ka qenë Arbenita Ismajli, e cila në një fotografi të saj në një revistë të huaj ka pasur në qafë një aksesor të tillë. E kjo varëse më pas është marrë si një përcaktues për fenë e saj të krishterë, duke ngallur reagime në rrjet.

Mirëpo, së fundmi modelja nuk ka lënë më vend për thashetheme duke bërë një deklaratë në Instagramin e saj.

Krahas një fotoje ku aludohej lajmi se ajo është e krishterë, Arbenita shkruan:

“Demantoj lajmet e rreme se unë jam e krishterë. Një varëse nuk ma përcakton besimin, që është diçka e brendshme. Nuk e e di si flenë natën këto lloj “gazetarësh” që shpifin për të nxjerrë 20 euro.”

Në muajin prill të vitit që lamë pas, modelja bukuroshe Arbenita Ismajli dhe reperi Feronit Shabani (Fero) u bënë prindër për herë të parë.

/GazetaSinjali/