image Anëtari i Liverpoolit pëson një dëmtim të pazakontë, mund të mungojë disa javë - Sinjali

Anëtari i Liverpoolit pëson një dëmtim të pazakontë, mund të mungojë disa javë

news image

Një gisht në sy në stërvitje mund t’i kushtojë disa javë ndalesë mesfushorit të talentuar të Liverpool, Curtis Jones.

Lojtari ka marrë një goditje në stërvitje në fillimin e nëntorit dhe dukej se do të kthehej shpejt, por dëmtimi është më i rëndë nga sa ishte parashikuar:

“Është një dëmtim i pazakontë dhe shumë i pafat”, ka thënë mjeku i Të Kuqve.

“Gjëja e rëndësishme është se nuk ka dëme të përhershme në shikimin e tij dhe se nuk do të ndiej asgjë pas rikuperimit të plotë.

“Por duhet t’i japim kohën e duhur për t’u shëruar pa e nxituar, do të duhet të presim disa javë”. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin