image Ana Bërnabiq ulur pranë Kurtit i thotë diçka që e bën të qeshë
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Samiti/ Ana Bërnabiq ulur pranë Kurtit i thotë diçka që e bën të qeshë

news image

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe homologia e tij nga Serbia, Ana Bërnabiç gjatë ditës së sotshme kanë marrë pjesë në Samitin e Londrës.

Në një video që është publikuar nga agjencia e lajmeve ‘Tanjug’, shihet momenti kur Kurti qesh pasi kryeministrja e Serbisë Bërnabiq i thotë diçka.

Organizatorët e Samitit kishin vendosur që Kurti dhe Bërnabiç të ulen afër njëri-tjetrit.

Kryeministri Kurti edhe sot në Londër e ka ripërsëritur kërkesën që Serbia ta njoh Kosovën dhe çështjen e reciprocitetit.

Të qeshurën e Kurtit me Bërnabiq mund ta vëreni në sekondat 00:34./ Gazeta Sinjali/