image Ambasadori britanik në Kosovë uron Fitër Bajramin: Ju dëshiroj gëzim dhe paqe

Sociale

Ambasadori britanik në Kosovë uron Fitër Bajramin: Ju dëshiroj gëzim dhe paqe

news image

Nesër besimtarët myslimanë festojnë festën e Fitër Bajramit pas një muaji agjërimi.

Për këtë festë ka uruar Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbot.

Në urimin e tij, ai ju ka dëshiruar qytetarëve gëzim, paqe dhe prosperitet.

Postimi i plotë:

Urime Fitër Bajrami të gjithëve që e festojnë! Ju uroj gëzim, paqe dhe prosperitet.  

/GazetaSinjali/