image Ambasada amerikane uron Fitër Bajramin
[wp-story id="814678"]

Sociale

Ambasada amerikane uron Fitër Bajramin

news image

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka uruar të gjithë myslimanët për festën e Fitër Bajramit.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ambasada amerikane ka uruar besimtarët në katër gjuhë: në gjuhën shqipe, boshnjake, turke dhe atë arabe, shkruan Gazeta Sinjali.

“Për të gjithë që festojnë Bajramin në Kosovë dhe nëpër botë: Me fat Fitër Bajrami, Bajram Šerif Mubarek Olsun, Bayramınız Kutlu Olsun, Eid Mubarak!”, thuhet në postim.

/Gazeta Sinjali/