image Akuzohet për nëntë raste për ngacmime seksuale, Mendy deklarohet i pafajshëm - Sinjali

Akuzohet për nëntë raste për ngacmime seksuale, Mendy deklarohet i pafajshëm

news image

Futbollisti i Manchester Cityt, Benjamin Mendy, është deklaruar i pafajshëm për nëntë akuza për ngacmime seksuale ndaj gjashtë grave.

Mendy, 27 vjeç, nga Prestbury, Cheshire, mohoi të gjitha akuzat, të cilat përfshijnë shtatë për përdhunim, në Chester Crown Court.

Reprezentuesi francez akuzohet gjithashtu për sulm seksual dhe tentativë përdhunimi.

Veprat penale dyshohet se kanë ndodhur në shtëpinë e tij midis tetorit 2018 dhe gushtit 2021.

Mbrojtësi do të përballet me gjyqin në gjykatë më 25 korrik.

Mendy, i cili ka bërë 50 paraqitje në Premier League për Manchester Cityn që kur u bashkua nga Monaco në 2017 dhe ka 10 paraqitje ndërkombëtare për Francën, u pezullua nga klubi pasi u akuzua.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: