image Aksion i Komunës së Prishtinës, lirohet trotuari dhe po hiqen rrethojat te Parku i Qytetit
[wp-story id="814678"]

Sociale

Aksion i Komunës së Prishtinës, lirohet trotuari dhe po hiqen rrethojat te Parku i Qytetit

news image

Komuna e Prishtinës ka marrë një aksion të hershëm në fillimin e kësaj jave, raporton Sinjali.

Tek rruga “Hamëz Jashari” afër parkut të qytetit në Prishtinë ka filluar lirimi i trotuarit. Poashtu, po hiqen edhe një pjesë e rrethojave që kishin “ngulfatur” këtë park të bukur.

/GazetaSinjali/