image Ahmeti: Nëse Veselit i jepet mundësia të jetë pranë familjes, ky është një veprim i mirë - Sinjali

Ahmeti: Nëse Veselit i jepet mundësia të jetë pranë familjes, ky është një veprim i mirë

news image

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ishin sot për ngushëllime te familja e Kadri Veselit në Mitrovicë.

Ahmeti tha se këto janë momente solidariteti dhe tregoi se nuk e di nëse Veseli mund të vijë pranë familjes në Kosovë.

“Jo nuk kam informacione të tilla, nëse zoti Veselit i jepet mundësia të jetë pranë familjes, ky është një veprim i mirë dhe nëse është e vërtetë kjo na gëzon, që ai do të ndajë bashkëdhimbjen me familjen”, u shpreh Ahmeti për Klan Kosova.

Për ngushëllime, në orën 13 pranë familjes së ish-kryekuvendarit ka ardhur edhe Lumnije Thaçi, gruaja e ish presidentit Hashim Thaçi./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin