image Administratorët e Chelseat ende nuk kanë rënë dakord të drejtojnë klubin në vend të Abramovich - Sinjali

Administratorët e Chelseat ende nuk kanë rënë dakord të drejtojnë klubin në vend të Abramovich

news image

Administruesit e fondacionit bamirës të Chelseat nuk kanë rënë ende dakord për të marrë kontrollin e klubit në pronësi të oligarkut rus Roman Abramovic, raporton BBC Sport, përcjellë Sinjali Sport.

Të shtunën (dje), ai njoftoi se po u jepte atyre “administrimin dhe kujdesin” e klubit.”

Miliarderi, i cili besohet të jetë i afërt me Vladimir Putin, e bëri këtë lëvizje në mes të pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Ai do të ishte ende pronar i klubit.

Anëtarët e fondacionit bamirës u takuan të dielën për të diskutuar situatën.

Por disa kanë shqetësime nëse rregullat e Komisionit të Bamirësisë do t’i lejojnë ata të drejtojnë klubin dhe avokatët e fondacionit tani po eksplorojnë se çfarë mund të bëhet.

Kuptohet gjithashtu se ka disa anëtarë të fondacionit të shqetësuar për përgjegjësinë e tyre ligjore nëse pranojnë të marrin përgjegjësinë për drejtimin e klubit. /GazetaSinjaliSporti/


Shpërndaje artikullin