image AAK pëson debakël në komunën ku qeverisë
[wp-story id="814678"]

Politikë

Rezultatet/ AAK pëson debakël në komunën ku qeverisë

news image

Lëvizja Vetëvendosje ka dal e para edhe në komunën e Obiliqit. Kjo parti ka arritur të marr 2947 vota ose 25.11 përqind.

Pas saj radhitet LDK e cila ka marr 2494 vota ose 21.25 përqind, AAK-PSD  2235 ose 19.04 përqind, PDK me 2151 vota ose 18.33 përqind, Lista Serbe 1245 vota ose 10.61 përqind.

Komuna e Obiliqit udhëhiqet nga Xhafer Gash i AAK-së i cili edhe vet ka garuar në zgjedhjet parlamentare por që partia e tij në koalicion me PSD-në u radhit e treta pas VV-së dhe LDK-së.

/Gazeta Sinjali/