image A adhuroni Toblerone? Provoni recetën me vetëm 7 përbërës - Sinjali

A adhuroni Toblerone? Provoni recetën me vetëm 7 përbërës

news image

E kush nuk i do ëmbëlsirat? Nëse po kërkoni një recetë të shpejtë dhe të shijshme, ju keni klikuar artikullin e duhur, shkruan Gazeta Sinjali.

Kjo është një recetë e lehtë dhe me shumë shije.

Përbërësit:
– gjysmë filxhani gjalpë;
– 2/3 filxhan çokollatë të zezë;
– 1 filxhan e gjysmë lajthi të bluara;
– 1 filxhan lajthi të prera;
– 8 lugë ujë;
– pak më shumë se një filxhan sheqer pluhur.

Përgatitja:

Shkrini sheqerin dhe ujin, pastaj shkrini gjalpin dhe pastaj çokollatën. Shtoni lajthitë dhe përzieni mirë.

Formoni tretjen në formë trekëndëshi – në këtë do t’ju ndihmojë një fletë folie.

Vendoseni shkurtimisht në një frigorifer me ngrirje të thellë për të kompresuar mirë përzierjen.

Shijojeni!/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: