image 72-vjeçarja nga Drenasi bëhet me patentë-shofer, vozitë pa asnjë problem në trafik
[wp-story id="814678"]

Kosovë

72-vjeçarja nga Drenasi bëhet me patentë-shofer, vozitë pa asnjë problem në trafik

news image

Hasime Nika nga Gllanasella e Drenasit ka gati 73 vjeç dhe në këtë moshë mori patentë-shofer.

Mosha nuk e pengoi që të kaloi testet dhe të pajiset me patentë-shofer.

Aftësinë e saj e dëshmoi edhe me shkrim ku mori 90 pikë. Ajo e kishte ëndërr që një ditë të ketë leje për ta vozitur veturën.

/GazetaSinjali/