COVID-19

Të infektuar

10988

Të shëruar

6616

Të vdekur

373

37 aksidente trafiku për 24 orë, policia shqipton mbi 1100 gjoba

news image

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shkaktuar 37 aksidente trafiku, prej të cilëve 17 kanë qenë me të lënduar dhe 20 të tjerë vetëm me dëme materiale, shkruan Gazeta Sinjali.

Për shkelje të ndryshme të rregullave në komunikacion, policia ka shqiptuar 1 mijë e 153 tiketa trafiku.

Gjatë ditës së djeshme, policia njofton se për vepra të ndryshme penale janë arrestuar 24 persona, 14 prej tyre janë dërguar në mbajtje, kurse një tjetër në ndalim policor./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin