image 314 raste aktive me koronavirus në Kosovë - Sinjali

314 raste aktive me koronavirus në Kosovë

news image

Kosova është duke u përballur me pandeminë e koronavirusit qysh prej marsit të vitit të kaluar, shkruan Gazeta Sinjali.

Kohëve të fundit numri i qytetarëve që kanë rezultuar pozitiv por edhe i atyre që kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19 po qëndron në shifra të ulëta.

Aktualisht, në Kosovë janë 314 raste pozitive dhe janë mbi një milion e gjysmë qytetarë të vaksinuar.

Në 24 orë, janë regjistruar 8 raste pozitive dhe asnjë i vdekur. Për këtë periudhë janë shëruar 12 persona. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin