image 22-vjeçarit shqiptar në Itali i shpërthen granata në punë

Evropë

22-vjeçarit shqiptar në Itali i shpërthen granata në punë

news image

Një 22-vjeçar shqiptar i ka shpërthyer një granatë dore të enjten duke punuar në një ndërtesë që po rikonstruktohej në Torino. I riu shqiptar ka mbetur i plagosur.

Shpërthimi ndodhi teksa po zhvendoste disa mbetje me lopatë në kopshtin e ndërtesës ku ndodhej edhe një granatë që i përkon Luftës së Dytë Botërore, e cila u aktivizua dhe shpërtheu.

I riu shqiptar ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

/GazetaSinjali/