image 13 qytetarë kanë kërkuar ndihmë në Emergjencë në 24 orët e fundit, shkak aksidentet në trafik - Sinjali

13 qytetarë kanë kërkuar ndihmë në Emergjencë në 24 orët e fundit, shkak aksidentet në trafik

news image

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 13 persona në 24 orët e fundit kanë kërkuar trajtim mjekësor në Klinikën Emergjente të Qendrës Universitare të Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

“Stafi mjekësor gjatë kësaj kohe, ka trajtuar edhe 266 pacientë të tjerë, 65 në Dhomën e Reanimimit (Dhoma e Kujdesit të Avancuar Emergjent), 42 në Dhomën e Shërbimit Kirurgjik dhe 94 në Dhomën e Shërbimit Internistik”, thuhet në njoftimin e ShSKUK-së.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin