image 121 pacientë me COVID po trajtohen në spitalet e Kosovës - Sinjali

121 pacientë me COVID po trajtohen në spitalet e Kosovës

news image

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës 121 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19, shkruan Sinjali.

67 prej tyre janë me oksigjeno-terapi dhe 7 në mjekimin intensiv qendror, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

“Klinika Infektive, 24  pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive) 8 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 32 pacientë post-covid-19

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive,  3 pacientë

Spitali i Prizrenit, 11 pacientë

Spitali i Pejës, 6 pacientë

Spitali i Gjakovës, 4 pacientë

Spitali i Gjilanit, 10 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 10 pacientë

Spitali i Ferizajt, 13  pacientë”,

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: