image 12 vjeçari ngacmon seksualisht mësuesen

Botë

12 vjeçari ngacmon seksualisht mësuesen

news image

Në Skoci ka ndodhur një ngjarje e pazakonte dhe shokuese. Një 12 vjeçar akuzohet se ka sulmuar seksualisht mësuesen e tij.

Është vetë mësuesja që ka denoncuar rastin, ndërsa policia ka shoqëruar 12 vjeçarin.

Sipas asaj që shkruajnë mediat angleze hetimet vazhdojnë, por policia nuk ka dhënë detaje të tjera, kjo edhe për të ruajtur identitetin e të miturin.

Një djalë 12-vjeçar është akuzuar në lidhje me një sulm të dyshuar seksual të ndodhur në një shkollë në Glasgow- thuhet në deklaratën e policisë.