image ​Tetë vjet nga vrasja e policit të EULEX-it në veri të Kosovës - Sinjali

​Tetë vjet nga vrasja e policit të EULEX-it në veri të Kosovës

news image

Para tetë vitesh një pjesëtar i misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, është vrarë në veriun e Kosovës.

Audrius Senavicius, doganieri 35-vjeçar lituanez, ishte vrarë në afërsi të Zveçanit nga persona të armatosur.

Senavicius ka shërbyer në misionin e EULEX-it prej gushtit të vitit 2012, raporton KP.

Ai ka lënë pas vete gruan dhe dy fëmijë. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin