image ​Policia ndërpret festimin e Vitit të Ri në sheshet e Prishtinës - Sinjali

​Policia ndërpret festimin e Vitit të Ri në sheshet e Prishtinës

news image

Dhjetëra zyrtarë të Policisë së Kosovës tanimë janë në shesh ku kanë ndalur muzikën dhe kanë nisur shpërndarjen e qytetarëve.

E gjithë kjo pas rrezikut nga pandemia, si dhe në zbatim të masave anti-COVID, sipas së cilave në ora 24:00, ndalohet lëvizja e qytetarëve përveç atyre që janë raste emergjente dhe të lejuar në bazë të vendimit të Qeverisë./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin