image Zvogëlohet lista e kandidatëve për trajner te Man United, Zidane i refuzon - Sinjali

Zvogëlohet lista e kandidatëve për trajner te Man United, Zidane i refuzon

news image

Një kandidat më pak për të zëvendësuar Ole Gunnar Solskjaer në stolin e Manchester United, nëse drejtuesit e Djajve të Kuq vendosin të shkarkojnë teknikun norvegjez.

Zinedine Zidane ish-trajneri i Real Madridit dhe një ndër emrat më të preferuar të tifozëve të United për t’i dhënë drejtimin e skuadrës, nuk është aspak i tërhequr nga ideja për t’u ulur në stolin e Djajve të Kuq dhe sipas raportimeve të mediave angleze ka dalë nga gara pasi nuk është i interesuar për të marrë drejtimin e klubit anglez.

Drejtuesit e Manchester United për momentin kanë vendosur të vazhdojnë aventurën me Solskjaer por sfidat e radhës mund të vendosin fatet e norvegjezit ndërkohë që edhe Antonio Conte një emër i preferuar për drejtuesit e klubit nga Old Trafford nuk kanë dëshirë që të marrë një skuadër në mes të sezonit dhe kandidaturat për pasuesin e Solskjaer në stolin e United sa vinë e pakësohen. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin