image Wayne Rooney konfirmohet si trajner te skuadra angleze - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Wayne Rooney konfirmohet si trajner te skuadra angleze

news image

Wayne Rooney ka vendosur që të pensionohet nga futbolli aktiv, duke vazhduar me punën e trajnerit, shkruan Sporti në Sinjali.

Ish-sulmuesi anglez nga sot e tutje do të mbajë vetëm pozitën e trajnerit te Derby County dhe nuk do jetë më edhe lojtar, ashtu siç ishte deri më tani.

Kjo është konfirmuar nga klubi anglez, përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

35 vjeçari ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë. /Sporti në Sinjali/.


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: