image Vrima misterioze e cila u shfaq në stadiumin e ndeshjes mes Austrisë dhe Danimarkës - VIDEO

Futboll

Vrima misterioze e cila u shfaq në stadiumin e ndeshjes mes Austrisë dhe Danimarkës – VIDEO

news image

Austria kundër Danimarkës në Ligën e Kombeve ishte një ndeshje e çuditshme.

Danimarka mposhti Austrinë e Ralf Rangnick 2-1 në Vjenë në një ndeshje që u vonua për shkak të një ndërprerjeje të energjisë elektrike, transmeton Sinjali Sport.

Si rezultat, tifozët tentuan të ndezin stadiumin me celularët e tyre dhe bënë një valë meksikane me pajisjet e tyre.

Kur ndeshja filloi përfundimisht, Pierre-Emile Hojbjerg i Tottenham hapi rezultatin pas gjysmë ore për ekipin mysafir.

Austria barazoi pak më shumë se 20 minuta të mbetura pasi Xaver Schlager kapitalizoi pasimin e dobët të Kasper Schmeichel.

Megjithatë, me pesë minuta të mbetura, Jens Stryger Larsen realizoi një gol të bukur fitues nga jashtë zonës për t’i dhënë Danimarkës të tre pikët.

Por çuditshmëria rifilloi në bilbilin e fundit të gjyqtarit.

Kjo për shkak se një gropë e madhe misterioze u shfaq në fushë pas bilbilit të fundit. Ndërsa lojtarët po largoheshin nga fusha, u shfaq vrima në mes të fushës.

Lojtarët danezë dukeshin shumë të intriguar dhe Skov Olsen madje e futi këmbën aty për të parë se sa e thellë ishte.

Më poshtë mund t’i shihni pamjet.

/GazetaSinjaliSport/