image Vrau disa persona/ Ky është i dyshuari për sulmin me shigjeta në Norvegji - Sinjali

Vrau disa persona/ Ky është i dyshuari për sulmin me shigjeta në Norvegji

news image

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me shigjeta në Norvegji.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Kongsbergut ndërsa sipas raportimeve është identifikuar edhe autori. Mediat në Norvegji raportojnë se bëhet fjalë për Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.

Mesa duket ai e ka njoftuar sulmin në një video të publikuar në YouTube, disa ditë më parë.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin