image Vrasje në tentativë në Podujevë, plagoset me armë një person

Siguri

Vrasje në tentativë në Podujevë, plagoset me armë një person

news image

Mosmarrëveshjet mes qytetarëve shpesh herë përcillen me ofendime e kërcënime ndaj njëri-tjetrit. Madje nuk janë të rralla rastet kur ato shpërthejnë në dhunë, duke u përleshur fizikisht mes vete, raporton Gazeta Sinjali.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në qytetin e Podujevës, ku disa persona janë përfshirë në një rrahje, ku përpos grushteve janë përdorur edhe mjete të forta dhe një armë zjarri.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ku bëhet e ditur se një person ka mbetur i plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri.

“Është raportuar për një rrahje në mes të disa personave. Si pasojë, një person mashkull kosovar është plagosur nga arma e zjarrit i cili më pas është dërguar për tretman mjekësor, po ashtu tre meshkuj kosovarë kanë pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raport.

Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një pistoletë, një gëzhojë dhe një shkop druri.

I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje si i dyshuar për ‘Vrasje në tentativë’.

Sinjali do të iu mbajë të informuar.

/GazetaSinjali/