image Vrasja e tre personave në Deçan/ Von Cramon kërkon hetim të shpejtë për zbardhjen e rastit - Sinjali

Vrasja e tre personave në Deçan/ Von Cramon kërkon hetim të shpejtë për zbardhjen e rastit

news image

Pas vrasjes së tre personave në një autobus që barte nxënës nga Gjakova në Deçan, ku në mesin e tyre dy nxënës ka reaguar edhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon e cila ka shprehur ngushëllime.

Ngushëllimet e mia të thella popullit të Kosovës për humbjen tragjike të 3 jetëve në sulmin monstruoz të djeshëm në Gllogjan”, ka shkruar ajo në një postim në “Twitter”.

Von Cramon për këtë vrasje ka kërkuar hetim të shpejtë për rastin.

“Hetimi i shpejtë dhe vënia para drejtësisë e sulmuesit është një domosdoshmëri”, ka shkruar më tutje ajo.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: