image Vitia ndërpren konferencën për ta respektuar ezanin

Kosovë

Konferenca/ Vitia ndërpren konferencën për ta respektuar ezanin

news image

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia i cili po fliste për mostrat dhe testet që Instituti i Shëndetit Publik kryen për ditë, u ndal, pasi filloi ezani.

Përderisa po mbahej konferenca për masat e reja që do të vazhdojnë të merren nga neser direkt nga Ministria e Shëndetësisë, filloi edhe ezani, ku ministri në detyrë e ndërpreu fjalimin duke kërkuar që të respektohet thirrja e ezanit./ Gazeta Sinjali/