image Vdesin 3 persona nga koronavirusi në Spitalin e Gjakovës - Sinjali

Vdesin 3 persona nga koronavirusi në Spitalin e Gjakovës

news image

Tre persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit gjatë 24 orëve në Spitalin e Gjakovës, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu bëri të ditur drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Gjakovës, Ferdinand Kolaj për Gazetën Sinjali.

“Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Gjakovës kanë vdekur 3 pacientë të cilët ishin të prekur me koronavirus”, tha ai.

Përveç drejtorit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, Kujtim Zarari, Kolaj tha se janë edhe dy persona të tjerë, një e moshuar dhe një pacientë i cili me gjasë nuk është nga komuna e Gjakovës./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin