image Vdes Zefi i “Këngës së Zagrebit” - Sinjali

Vdes Zefi i “Këngës së Zagrebit”

news image

Sot ka vdekur Zef Kaçinari historia e së cilit ishte kthyer në këngë në veprën “Kënga e Zagrebit”.

Ai në vitin 1965 kishte kryer një vrasje në Zagreb të Kroacisë, për çfarë edhe është bërë kënga për të.

Gazetari Enver Robelli, e ka bërë të ditur lajmin dhe ka kthyer në vëmendje një shkrim të para më shumë se një dekade për historinë dhe rrëfimin e vetë Kaçinarit.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin