image Vdes një ushtar i FSK-së
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Vdes një ushtar i FSK-së

news image

Një pjesëtar i Forcës së Armatosur të Kosovës ka ndërruar jetë sot.

Bëhet fjalë për Nijazi Uruqin, i cili ka shërbyer edhe si pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës (TMK).

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së Ahmet Isufi.

/Gazeta Sinjali/