COVID-19

Të infektuar

11130

Të shëruar

6817

Të vdekur

381

Vdes një person nga koronavirusi në Spitalin e Gjakovës

news image

Sot, në Spitalin Rajonal të Gjakovës ka ndërruar jetë një pacient i cili ishte i infektuar me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali.

Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Gjakovës, Ferdinand Kolaj, i cili tha se viktima është një 85-vjeçar.

“Po, për një e di sigurt. Mund t’ua konfirmoj se ka vdekur një 85-vjeçar i cili ishte i prekur me COVID-19. Sot ka ndërru jetë në spital dhe sot bëhet varrimi i tij”, tha ai./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin