image Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Mehmet Përvetica - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

18345

Të shëruar

15198

Të vdekur

669

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Mehmet Përvetica

news image

Sot ka ndërruar jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Përvetica, raporton Gazeta Sinjali.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-komandanti i UÇK-së, Rrustem Mustafa, përmes një postimi në Facebook.

“Sot mora lajmin e dhimbshëm për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit të UÇK-së, Mehmet Përvetica. Ngushëllimet e mia për familjen Përvetica, miqve, shokëve dhe të gjithë bashkëluftëtarëve. Nderime!”, ka shkruar ai. /Gazeta Sinjali/

Sot mora lajmin e dhimbshëm për ndarje nga jeta të bashkëluftëtarit të UÇK-Mehmet Përvetica. Ngushëllimet e mia për familjen Përvetica, miqëve, shokëve dhe gjithë bashkëluftëtareve. Nderime!

Gepostet von Rrustem Mustafa am Samstag, 17. Oktober 2020

Shpërndaje artikullin