image Vdes ish- deputeti i Partisë Demokratike - Sinjali

Rajoni/ Vdes ish- deputeti i Partisë Demokratike

news image

Është ndarë nga jeta në moshën 50-vjeçare, ish deputeti i PD, Ali Gripshi. Mësohet se Gripshi ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë.

Ai ka qenë deputet i Partisë Demokratike për Peqinin si dhe një nga deputetët më aktiv të PD-së në qarkun e Elbasanit gjatë viteve të para të demokracisë. Së fundmi Gripshi mbante postin e Sekretarit të Partisë Demokratike në Peqin.

Po ashtu Gripshi mbante titullin “Qytetar Nderi” i Peqinit./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin