image Ushtria e SHBA-së do t'i dhurojë automjete të blinduara Ushtrisë së Kosovës - Sinjali

Ushtria e SHBA-së do t’i dhurojë automjete të blinduara Ushtrisë së Kosovës

news image

Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës do ta pajis Ushtrinë e Kosovës me automjete moderne të blinduara.

Kështu ka njoftuar atasheu ushtarak i Kosovës në Washington, Ilir Qeriqi, ka njoftuar se

Ai i ka paraqitur disa fotografi ku tregon se këto mjete do t’i takojnë së shpejti Forcës së Sigurisë së Kosovës. /Gazeta Sinjali/

Perkrahja dhe koordinimi me partnerin tone strategjik ne vazhdimesi, po sjellin rezultate ne zhvillimin e kapaciteteve…

Gepostet von Ilir Qeriqi am Mittwoch, 3. Juni 2020

Shpërndaje artikullin