image Ushtarët italianë patrulluan në pikën kufitare midis Kosovës dhe Serbisë

Kosovë

Ushtarët italianë patrulluan në pikën kufitare midis Kosovës dhe Serbisë

news image

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR ka bërë të ditur se ushtarët italianë kanë kryer patrullime në pikën kufitare midis Kosovës dhe Serbisë.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se ata edhe e kanë monitoruar këtë zonë.

“Ushtarët italianë nga regjimenti i Bersaglieri, të caktuar në Komandën Rajonale në perëndim të misionit KFOR të udhëhequr nga NATO-ja, kryen patrullime në këmbë dhe të motorizuara përgjatë vijës kufitare administrative”, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

/GazetaSinjali/