image Ushtarët e KFOR-it dhe serbët lokalë luajnë me litar në Leposaviq - VIDEO

Sociale

Ushtarët e KFOR-it dhe serbët lokalë luajnë me litar në Leposaviq – VIDEO

news image

Në Komunën e Leposaviqit ushtarët e KFOR-it kanë luajtur sot lojën e tërheqjes së litarit bashkë me serbët lokalë të cilët janë duke protestuar tash e disa ditë para objektit të Komunës.

Mediumi lokal KoSSev ka publikuar videon, pa dhënë shumë detaje.

Kjo lojë duket se është bërë për të shtensionuar situatën e krijuar prej më shumë se një jave.

Kujtojmë se pak ditë më parë 30 ushtarë të KFOR-it mbetën të lënduar nga dhuna e ushtruar e protestuesve serbë në veri të Kosovës.

/GazetaSinjali/