COVID-19

Të infektuar

126

Të sheruar

10

Të vdekur

1

Këshilla/ Ushqimet që parandalojnë gripin

news image

Të ushqyerit me ushqime të shëndetshme ndihmon në të qenit të shëndetshëm.

“Ju nuk mund ta nënvlerësoni rëndësinë e të ushqyerit të mirë kur bëhet fjalë për sistemin tuaj imunitar”, ka thënë Karen Ansel, zëdhënëse e Akademisë së të ushqyerit dhe dietave.

Qumështi

Çaji

Speci i kuq

Boronicat

Çokollata e zezë

Peshku

Hudhra

Agrumet

Kosi

Kërpudhat


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: